Yönetici Girişi - 172.16.0.1

IP adresi 172.16.0.1

Yönlendirici yönetici sayfasına erişmek için tarayıcınızın URL çubuğuna 172.16.0.1 girin veya aşağıdaki kutuyu tıklayın.

Girişi 172.16.0.1
Telefonlarda, bilgisayarlarda WiFi şifreleri TP Link, D-Link ve Netgear nasıl değiştirilir

172.16.0.1'e giriş yapın

1Önce web tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna http://172.16.0.1 veya 172.16.0.1 yazın.

2Bir oturum açma ekranında kullanıcı adınızı, "admin" ve şifrenizi "admin" girmeniz istenecektir.

3Kullanıcı adınız ve şifrenizle bu alanlara giriş yapın.

4Şu anda yönlendiricinizin yönetici panelinde oturum açıyorsunuz.

172.16.0.1 IP Adresinin Tanımı

Bu IP adresinin yerel, özel veya bağlantı noktası olmasına bağlı olarak, yönlendiricinizin LAN IP adresi, intranet IP adresi ve ağa bağlı bilgisayar cihazlarınızın veri istekleri göndermek için kullanacağı özel ağ IP adresi olarak adlandırılabilir. Ayrıca, yönlendiricinin, ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesinin veya ISP'nizin bilgilerini özel IP adresi sayesinde yönlendiricinize ve masaüstünüze göndermenizi sağlayan genel bir IP adresi vardır.

Yönlendiriciler, oturum açma adresi olarak birçok IP adresi kullanabilir, ancak 172.16.0.1 en popüler olanıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, farklı yöneticilerin kendi markaları için farklı mevcut IP erişim adreslerine sahip olmaları ve genel olarak kullanıcıların mevcut adresi değiştirmelerine izin vermesidir.

Çoğu kişi dahili ağ Wifi kablosuz yönlendirici oturum açma yöntemini bulamıyor. Bunu yapmak için http://172.16.0.1 yönetici arayüzü bağlantısını tıklamayı deneyin. Hala bağlanamıyorsanız, 'yönlendirici yönetimi oturum açma' adlı makalemizi kullanabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi unutmanız durumunda yönlendiricinizin talimatlarına ve etiketine başvurabilirsiniz.

Private IP 172.16.0.1', genel IP adresleriyle karşılaştırdığımızda ücretsiz olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda IP adresinin kaynağı da kaydedilir ve yerel ağ için kullanıma uygundur. Diğer bir özellik ise, özel IP 172.16.0.1'e doğrudan internet üzerinden erişilememesi ve bu nedenle genel bir IP'den daha güvenli olduğunun bilinmesidir. Özellikle ev, okul ve kurumsal alanlarda da sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir.

LAN'daki bilgisayarlar, internet TV'ler, cep telefonları vb. gibi cihazlar özel IP adresleri kullanır, ancak aynı zamanda bir yönlendirici aracılığıyla harici ağa bağlanır. Yönlendiriciler, hem dahili hem de harici ağ IP'sine sahip olmaları açısından bir köprü görevi görür. Yönlendirici yönetim arayüzüne erişmek için yerel ağ adresini kullanabilir ve gerekli ayarları yapabilirsiniz. Detaylara farklı yönlendiricilerim kullanım kılavuzlarından yardım alarak ulaşabilirsiniz.